Configurable url filter (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: characters
pt: caracteres

en: Email addresses
pt: Endereço de email

en: Maximum link text length
pt: Comprimento máximo de texto de link

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
pt: URLs com mais caracteres que esse número, serão truncadas para evitar que quebrem a formatação. O link será mantido integralmente: só o texto visível é que será truncado.
