Configurable url filter (8.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Custom
fa: سفارشی

en: characters
fa: حروف

en: Email addresses
fa: آدرس‌های پست الکترونیکی

en: Maximum link text length
fa: حداکثر طول متن پیوند

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
fa: آدرس‌های طولانی‌تر از این برای جلوگیری از رشته‌های طولانی که باعث شکسته شدن قالب‌بندی می‌گردند بریده خواهند شد. پیوند بدون تغییر باقی می‌ماند. تنها بخش متنی پیوند بریده می‌شود.
