Configurable url filter (8.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Custom
ja: カスタム

en: characters
ja: 文字

en: Email addresses
ja: メールアドレス

en: Maximum link text length
ja: リンクテキストの最長文字数

en: URLs longer than this number of characters will be truncated to prevent long strings that break formatting. The link itself will be retained; just the text portion of the link will be truncated.
ja: リンクテキストとして使用できる文字数の上限を入力してください。 ここで指定された文字数より長いテキストは、体裁を崩すのを防ぐために切り落とされます。 ただし、この文字数はリンクテキスト部にのみ影響し、リンク (URL 文字列) 自体には影響を与えません。
