Url Redirect (8.x-1.8) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Message
bn: বার্তা

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
