Url Redirect (8.x-2.2) - en to te translation catalogue (13 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Message
te: సందేశం

en: Label
te: లేబుల్

en: User
te: వాడుకరి

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Other
te: ఇతర

en: Role
te: పాత్ర

en: Users
te: వాడుకరులు
