Url Redirect (8.x-2.5) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Message
id: Pesan

en: Path
id: Jalur

en: User
id: Pengguna

en: Roles
id: Peran

en: Other
id: Lainnya

en: Role
id: Peran

en: Users
id: Pengguna

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Negate
id: Meniadakan

en: Negate the condition
id: Negasikan kondisi
