URL Status Scanner (1.0.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Location
de: Ort

en: Other
de: Weitere

en: No results found.
de: Keine Ergebnisse gefunden.

en: 301 Moved Permanently
de: 301 Dauerhaft verschoben

en: 404 Not Found
de: 404 Nicht gefunden

en: Status Code
de: Statuscode

en: Export data
de: Daten exportieren

en: About
de: Über

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: - Any -
de: - Alle -

en: Apply filters
de: Filter anwenden

en: Export to CSV
de: In CSV exportieren

en: Filter results
de: Ergebnisse filtern

en: 403 Forbidden
de: 403 Verweigert

en: 401 Unauthorized
de: 401 Nicht autorisiert

en: 500 Internal Server Error
de: 500 Interner Serverfehler

en: 503 Service Unavailable
de: 503 Dienst nicht verfügbar
