URL Text (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Number
fi: Numero

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: This field stores a number in the database as an integer.
fi: Kenttä tallentaa numeron tietokantaan kokonaislukuna.

en: Integer value
fi: Muuttuja-arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Number (integer)
fi: Numero (luku)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
fi: %name: kokonaisluvun pitää olla suurempi tai yhtä suuri kuin %min.

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
