URL Text (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Number
hi: संख्या

en: URL
hi: यूआरएल

en: General
hi: सामान्य

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Integer value
hi: पूर्णांक मूल्य

en: Number (integer)
hi: संख्या ( दशमलव)
