URL Text (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Number
ja: 数値

en: General
ja: 全般

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: The maximum length of the field in characters.
ja: フィールドの最大文字数。

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: This field stores a number in the database as an integer.
ja: このフィールドはデータベースに整数として保存される数値を入力します。

en: Integer value
ja: 整数値

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Number (integer)
ja: 数値 (整数型)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
ja: @name: 整数は %min 以上でなくてはいけません。

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
