URL Text (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (5 entries)

en: Number
jv: Angka

en: General
jv: Umum

en: Maximum length
jv: Dawa maksimal

en: The maximum length of the field in characters.
jv: Dawané field maksimum nang satuan karakter.

en: This field stores a number in the database as an integer.
jv: Field iki nyimpen angka ing database dadi wilangan bulat.
