URL Text (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Number
nl: Getal

en: General
nl: Algemeen

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Field types
nl: Veldtypes

en: This field stores a number in the database as an integer.
nl: Dit veld slaat een getal als een geheel getal in de database op.

en: Integer value
nl: Geheel-getalwaarde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Number (integer)
nl: Getal (integer)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
nl: %name: Het getal moet groter of gelijk aan %min zijn.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
