URL Text (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Number
fa: عدد

en: URL
fa: نشانی

en: General
fa: عمومی

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول میدان به کاراکتر.

en: This field stores a number in the database as an integer.
fa: این میدان اعداد را در مخزن داده به قالب اعداد صحیح ذخیره می‌کند.
