URL Text (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Number
ro: Număr

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: This field stores a number in the database as an integer.
ro: Acest câmp stochează un număr ca un întreg în baza de date.

en: Integer value
ro: Valoare întreagă

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Number (integer)
ro: Număr (întreg)

en: %name: The integer must be larger or equal to %min.
ro: %name: Numărul întreg trebuie să fie mai mare sau egal cu %min.

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
