URL Text (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (5 entries)

en: Number
vi: Số

en: General
vi: Tổng quát

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: The maximum length of the field in characters.
vi: Số ký tự tối đa của trường.

en: This field stores a number in the database as an integer.
vi: Trường này lưu 1 giá trị số nguyên trong CSDL.
