URL Text (1.0.0-rc1) - en to lt translation catalogue (7 entries)

en: Value
lt: Reikšmė

en: General
lt: Bendras

en: Field settings
lt: Laukelio nuostatos

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder
