URL Text (1.0.0-rc1) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Scheme
pl: Schemat

en: General
pl: Ogólne

en: Field settings
pl: Ustawienia pola

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Field types
pl: Typy pól

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
