URL Text (1.1.1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Scheme
hu: Séma

en: URL
hu: Webcím

en: Field settings
hu: Mező beállításai

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size
