URL Text (1.1.3) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Value
ja: 値

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Field settings
ja: フィールドの設定

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し
