Used Cars - Drupal Car Theme (9.1.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Content
hi: सामग्री

en: None
hi: कोई नहीं

en: Help
hi: मदद

en: Core
hi: कोर

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Basic settings
hi: बेसिक सेटिंग्स

en: Messages
hi: संदेश

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Blue
hi: नीला

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: mobile
hi: चलनशील

en: Shortcut icon settings
hi: शॉर्टकट चिह्न सेटिंग

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Sidebar first
hi: साइडबार पहला

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Sidebar second
hi: साइडबार दूसरा

en: Main background
hi: मुख्य पृष्ठभूमि

en: Sidebar background
hi: साइडबार पृष्ठभूमि

en: Footer background
hi: पाद पृष्ठभूमि

en: Title and slogan
hi: शीर्षक और नारा

en: Header background top
hi: शीर्षलेख पृष्ठभूमि
