User Action Log (1.0.1) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Reset
pt: Redefinir

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Desc
pt: Decrescente

en: Operation
pt: Operação

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Entity
pt: Entidade

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Entity id
pt: ID entidade

en: The user on which the log entry as written.
pt: O usuário no qual a entrada de registro foi gravada.

en: Date when the event occurred.
pt: Data quando o evento ocorreu.
