User Agent Class (8.x-4.1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Exclude
de: Ausschließen

en: Selected
de: Ausgewählt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Class
de: Klasse

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: User Agent
de: User-Agent

en: About
de: Über

en: User agent
de: User-Agent

en: Device
de: Gerät

en: User agent settings
de: User-Agent-Einstellungen

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Add Device
de: Gerät hinzufügen

en: Label for the Device.
de: Beschriftung für das Gerät
