User Badges (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Role ID
ja: 役割ID

en: Other
ja: その他

en: Role
ja: 役割

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: Weight for @title
ja: @title のウェイト
