User Badges (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Language
pt: Idioma

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: Role ID
pt: ID do papel

en: Other
pt: Outros

en: Role
pt: Papel

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Create @name
pt: Criar @name

en: Badges
pt: Emblemas

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
