User Badges (8.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Language
de: Sprache

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Weight
de: Gewichtung

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: Other
de: Weitere

en: Role
de: Rolle

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Create @name
de: @name erstellen

en: User Badges
de: Nutzer Abzeichen

en: Badges
de: Abzeichen

en: Badge
de: Abzeichen

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Are you sure you want to delete entity %name?
de: Möchten Sie die Entität %name wirklich löschen?

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
