User Badges (8.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Language
hr: Jezik

en: Edit
hr: Uredi

en: Weight
hr: Težina

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: User
hr: Korisnik

en: Other
hr: Ostalo

en: Role
hr: Uloga

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: Weight for @title
hr: Težina za @title
