User Badges (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Language
nl: Taal

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Role ID
nl: Rol-ID

en: Other
nl: Andere

en: Role
nl: Rol

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
