User bundle (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Add user
pt: Adicionar usuário

en: Account type
pt: Tipo de conta

en: Add @name
pt: Adicionar @name

en: Language settings
pt: Configurações de idioma

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
pt: Nome de máquina inválido. Informe um nome diferente de %invalid.

en: Managing user account fields
pt: Gerenciando campos de conta do usuário
