User bundle (8.x-1.2) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Add user
nl: Gebruiker toevoegen

en: Account type
nl: Account-type

en: Add @name
nl: @name toevoegen

en: Language settings
nl: Taalinstellingen

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
nl: Ongeldige systeemnaam. Voer een andere naam in dan %invalid.

en: Managing user account fields
nl: Gebruikersaccount-velden beheren
