User bundle (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: User
fr: Utilisateur

en: Add user
fr: Ajouter un utilisateur

en: Account type
fr: Type de compte

en: Add @name
fr: Ajouter un @name

en: Language settings
fr: Paramètres de langue

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fr: Nom système incorrect. Saisir un nom différent de "%invalid".

en: Managing user account fields
fr: Gérer les champs des comptes utilisateurs
