User Coins (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Status
it: Stato

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Username
it: Nome utente

en: Transactions
it: Transazioni

en: Type
it: Tipo

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Default
it: Predefinito

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Amount
it: Importo

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Transaction
it: Transazione

en: Balance
it: Saldo

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: The amount of the transaction.
it: L'importo della transazione.

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
it: Questo campo memorizza numeri interi a partire da una lista di coppie 'valore=> etichetta'; ad esempio 'Durata in giorni': 1 => 1 giorno, 7 => 1 settimana, 31 => 1 mese.
