User Coins (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Transaction ID
ja: トランザクションID

en: Username
ja: ユーザー名

en: Transactions
ja: トランザクション

en: Type
ja: タイプ

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Default
ja: デフォルト

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Page
ja: ページ

en: Amount
ja: 量

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Balance
ja: 残高

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Hash
ja: ハッシュ

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
ja: このフィールドは、利用可能な '値 => ラベル' の対のリストから選択された整数値を、データベースに格納します。例. '期間(日数)': 1 => 1日, 7 => 1週間, 31 => 1ヶ月

en: Asc
ja: 昇順
