User Coins (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Transactions
de: Transaktionen

en: Created
de: Erstellt

en: Amount
de: Betrag

en: Transaction
de: Transaktion

en: Transaction type
de: Transaktions-Typ

en: transactions
de: Transaktionen

en: transaction
de: Transaktion

en: The amount of the transaction.
de: Die Summe der Transaktion.

en: The status of the transaction.
de: Der Status dieser Transaktion.

en: This field stores integer values from a list of allowed 'value => label' pairs, i.e. 'Lifetime in days': 1 => 1 day, 7 => 1 week, 31 => 1 month.
de: Dieses Feld speichert ganzzahlige Werte aus einer Liste von zulässigen Werten als Paare in der Form ‚Wert => Bezeichnung‘, z. B. ‚Lebensdauer in Tagen‘: 1 => 1 Tag, 7 => 1 Woche, 31 => 1 Monat.
