User dashboard Bootstrap (1.0.0) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: User
tr: Kullanıcı

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: empty
tr: boş

en: Finish
tr: Bitir

en: Dashboard
tr: Pano

en: Drag to re-order
tr: Yeniden sıralamak için sürükleyiniz

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
tr: Bu pano alanı boş. Yeni bloklar eklemek için <em>Panoyu özelleştir</em>e tıklayın.

en: DRAG HERE
tr: BURAYA SÜRÜKLE

en: Customize dashboard
tr: Panoyu özelleştir

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
tr: Pano sayfasını özelleştirmek için, blokları <a href="@dashboard">Pano yönetimi sayfası</a>ndaki bölgelere taşıyın ya da sürükle-bırak arayüzünü kullanmak için bu sayfada JavaScript'i etkinleştirin.
