User dashboard Bootstrap (1.0.1) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: User
ar: المستخدم

en: Loading
ar: جاري التحميل

en: empty
ar: فارغ

en: Finish
ar: إنهاء

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Drag to re-order
ar: اسحب لتغير الترتيب

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
ar: هذه المنطقة من لوحة التحكم فارغة. انقر على <em>تخصيص لوحة التحكم</em> لإضافة صناديق إليها.

en: DRAG HERE
ar: اسحب هنا

en: Customize dashboard
ar: تخصيص لوحة التحكم

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
ar: لتعديل صفحة لوحة التحكم، قم بنقل صناديق إلى منطقة لوحة التحكممن <a href="@dashboard"> صفحة إدارة لوحة المعلومات</a> أو قم بتمكين دعم جافاسكربت على هذه الصفحة لاستخدام واجهة السحب والإفلات.
