User dashboard Bootstrap (1.0.1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: User
it: Utente

en: Example
it: Esempio

en: Loading
it: Caricamento

en: empty
it: vuoto

en: Finish
it: Termina

en: Drag to re-order
it: Trascina per riordinare

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
it: La regione dashboard è vuota. Fai click su <em>Personalizza dashboard</em> per aggiungervi blocchi.

en: DRAG HERE
it: TRASCINA QUI

en: Customize dashboard
it: Personalizza la dashboard

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
it: Per personalizzare la pagina dashboard, sposta i blocchi delle regioni dashboard sulla <a href="@dashboard">pagina di amministrazione dashboard</a>, o attiva JavaScript su questa pagina per usare l'interfaccia drag-and-drop.
