User dashboard Bootstrap (1.0.3) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: User
da: Bruger

en: Example
da: Eksempel

en: Loading
da: Indlæser

en: empty
da: tom

en: Finish
da: Afslut

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
da: Denne instrumentbrædtregion er tom. Klik på <em>Tilpas instrumentbrædt</em> for at tilføje blokke til den.

en: DRAG HERE
da: TRÆK HER

en: Customize dashboard
da: Tilpas dashboard

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
da: For at tilpasse dashboardet kan du flytte blokke til dashboard-regionerne på <a href="@dashboard">Dashboard administrationssiden</a>, eller aktivere Javascript på denne side for at trække blokkene til de forskellige regioner.
