User dashboard Bootstrap (1.0.3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: User
fa: کاربر

en: Loading
fa: در حال بارگذاری

en: empty
fa: خالی

en: Finish
fa: پایان

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Drag to re-order
fa: برای بازآرایی بکشید

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
fa: مناطق پیشخوان خالی است. بر روی <em>سفارشی نمودن پیشخوان</em> کلیک کنید تا به آن بلوک‌ها را اضافه کنید.

en: DRAG HERE
fa: اینجا بکشید

en: Customize dashboard
fa: سفارشی نمودن پیشخوان

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
fa: برای سفارشی نمودن صفحه پیشخوان در<a href="@dashboard">مدیریت پیشخوان</a>, بلوک‌ها را به ناحیه پیشخوان منتقل کنید یا برای استفاده از رابط کاربری کشیدن و رها کردن جاوااسکریپت را فعال نمایید.
