User dashboard Bootstrap (1.0.3) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: User
sv: Användare

en: Example
sv: Exempel

en: Loading
sv: Laddar

en: empty
sv: tom

en: Finish
sv: Slutför

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: This dashboard region is empty. Click <em>Customize dashboard</em> to add blocks to it.
sv: Denna region i översiktspanelen är tom. Klicka på <em>Anpassa översiktspanel</em> för att lägga till block.

en: DRAG HERE
sv: DRA HIT

en: Customize dashboard
sv: Anpassa översiktspanel

en: To customize the dashboard page, move blocks to the dashboard regions on the <a href="@dashboard">Dashboard administration page</a>, or enable JavaScript on this page to use the drag-and-drop interface.
sv: För att anpassa sidan översiktspanel, flytta block till översiktspanelens regioner på sidan <a href="@dashboard">Administration av översiktspanel</a>, eller aktivera JavaScript på denna sida för att använda gränssnittet drag-och-släpp.
