User Field Anonymize (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Value
fr: Valeur

en: Enabled
fr: Activé

en: default
fr: défaut

en: link
fr: lien

en: Field type
fr: Type de champ

en: Fields
fr: Champs

en: email
fr: courriel

en: text
fr: texte

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Any user
fr: N'importe quel utilisateur

en: string
fr: chaîne de caractères

en: Field options
fr: Options du champ

en: integer
fr: nombre entier

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Field types
fr: Types de champs

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
fr: Le contenu de l'attribut <em>Title</em> ("titre", en français) apparait dans une infobulle lorsque le pointeur de la souris survole l'image.

en: Privacy settings
fr: Paramètres de confidentialité

en: Image to be shown if no image is uploaded.
fr: Image à afficher si aucune image n'est transférée.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
fr: Brève description de l'image utilisée par les lecteurs d'écran et affichée lorsque l'image n'est pas chargée. Ceci est important pour l'accessibilité.
