User Field Anonymize (1.0.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Value
tr: Değer

en: Enabled
tr: Etkin

en: default
tr: öntanımlı

en: Image
tr: Resim

en: link
tr: bağlantı

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: email
tr: e-posta

en: text
tr: metin

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: image
tr: imaj

en: string
tr: dizge

en: Field options
tr: Alan seçenekleri

en: integer
tr: tamsayı

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
tr: Başlık (title) özniteliği fare resim üzerinde gezinirken ipucu olarak gösterilecektir.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
tr: Görsel yüklenmediğinde gösterilecek görsel.
