User Field Anonymize (1.0.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (17 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Value
cs: Hodnota

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: default
cs: výchozí

en: Image
cs: Obrázek

en: link
cs: odkaz

en: Field type
cs: Typ pole

en: Fields
cs: Pole

en: email
cs: e-mail

en: text
cs: Text

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: image
cs: obrázek

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Field types
cs: Typy polí

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
cs: Atribut title se používá jako popisek při přejetí myší přes obrázek.

en: Image to be shown if no image is uploaded.
cs: Tento obrázek se zobrazí, pokud žádný jiný nenahrajete.

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
cs: Stručný popis obrázku používaný čtečkami a zobrazený, pokud se obrázek nestáhne. Důležité pro přístupnost.
