User Field Anonymize (1.0.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Value
ja: 値

en: Enabled
ja: 有効

en: default
ja: デフォルト

en: Image
ja: 画像

en: link
ja: リンク

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Fields
ja: フィールド

en: email
ja: メール

en: text
ja: テキスト

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: image
ja: 画像

en: string
ja: 文字列

en: Field options
ja: フィールドのオプション

en: integer
ja: 整数

en: Alternative text
ja: 代替テキスト

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
ja: title 属性は、画像の上にマウスが置かれた時、ツールチップに表示されます。

en: Image to be shown if no image is uploaded.
ja: アップロードされた画像が無い場合に表示する画像。

en: Short description of the image used by screen readers and displayed when the image is not loaded. This is important for accessibility.
ja: この説明文は、スクリーンリーダーによる読み上げや、画像がロードされていないときに表示するために使われます。アクセシビリティを保つために重要です。
