User history (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Action
ru: Действие

en: Login
ru: Логин

en: Edit
ru: Редактировать

en: Password
ru: Пароль

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Mail
ru: Почта

en: User
ru: Пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Active
ru: Активно

en: Roles
ru: Роли

en: File name
ru: Имя файла

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Last login
ru: Последний вход

en: Directory
ru: Каталог

en: Blocked
ru: Заблокировано

en: Changed
ru: Изменение

en: User name
ru: Имя пользователя

en: User status
ru: Статус пользователя

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: Language code
ru: Код языка

en: File format
ru: Формат файла

en: About
ru: Информация

en: User roles
ru: Роли пользователя

en: Batch size
ru: Размер пакета

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args

en: Add fields
ru: Добавить поля

en: Whether the user is active or blocked.
ru: Пользователь заблокирован или активен.

en: Langcode
ru: Код языка

en: The email address used for initial account creation.
ru: Email-адрес, используемый для первоначального создания учётной записи.

en: The roles the user has.
ru: Роли, которые имеет пользователь.

en: Preferred admin language code
ru: Код предпочтительного языка администратора.

en: Preferred language code
ru: Код предпочтительного языка.

en: The password of this user (hashed).
ru: Пароль этого пользователя (хешированный).

en: Initial email
ru: Первоначальный email-адрес
