User history (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (46 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Action
da: Handling

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: File name
da: Filnavn

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Last login
da: Seneste login

en: Desc
da: Faldende

en: Directory
da: Mappe

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Changed
da: Ændret

en: User name
da: Brugernavn

en: User status
da: Brugerstatus

en: Timezone
da: Tidszone

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: File format
da: Filformat

en: Offset
da: Forskydning

en: About
da: Om

en: User roles
da: Brugerroller

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Asc
da: Stigende

en: Whether the user is active or blocked.
da: Hvorvidt brugeren er aktiv eller blokeret.

en: The email address used for initial account creation.
da: E-mail-adressen som brugen brugte til at oprette kontoen.

en: The roles the user has.
da: Brugerens rolle.

en: Preferred admin language code
da: Foretrukken sprogkode til administration

en: Preferred language code
da: Foretrukken sprogkode

en: The password of this user (hashed).
da: Brugerens password (hash)

en: Initial email
da: Første e-mail
