User history (8.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (46 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Action
fi: Toiminto

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Password
fi: Salasana

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: View
fi: Näytä

en: History
fi: Historia

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Page
fi: Sivu

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Last login
fi: Viimeisin kirjautuminen

en: Id
fi: Tunniste

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Changed
fi: Muuttunut

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: User status
fi: Käyttäjän tila

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Apply
fi: Käytä

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: File format
fi: Tiedostomuoto

en: About
fi: Tietoja

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Processed @current out of @total.
fi: Prosessoitu @current (@total).

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Difference
fi: Ero

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Master
fi: Isäntä

en: Whether the user is active or blocked.
fi: Kun käyttäjä on aktiivinen tai estetty.

en: Langcode
fi: Kielikoodi

en: Init
fi: Oletussähköposti

en: The email address used for initial account creation.
fi: Sähköpostiosoite jota käytetään käyttäjätiliä luotaessa.

en: The roles the user has.
fi: Käyttäjän roolit.
