User history (8.x-1.0-rc4) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Action
th: แอคชั่น

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Last login
th: เข้าสู่ระบบล่าสุด

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: User status
th: สถานะของผู้ใช้

en: Timezone
th: เขตเวลา

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Whether the user is active or blocked.
th: ผู้ใช้มีการใช้งานหรือถูกปิดกั้น

en: The email address used for initial account creation.
th: ที่อยู่อีเมลที่ใช้ในการสร้างบัญชีเบื้องต้น

en: The roles the user has.
th: บทบาทของผู้ใช้

en: Preferred admin language code
th: ผู้ดูแลระบบภาษา

en: Preferred language code
th: ภาษาที่ต้องการ

en: The password of this user (hashed).
th: รหัสผ่านของผู้ใช้

en: Initial email
th: อีเมลเริ่มต้น
