User history (8.x-1.0-rc4) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Action
uk: Дія

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: History
uk: Історія

en: Mail
uk: Пошта

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Active
uk: Активно

en: Roles
uk: Ролі

en: File name
uk: Назва файла

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Last login
uk: Останній вхід

en: Directory
uk: Каталог

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Changed
uk: Змінено

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: User status
uk: Стан користувача

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Language code
uk: Код мови

en: File format
uk: Формат файлу

en: About
uk: Про модуль

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: No change
uk: Без змін

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Difference
uk: Різниця

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Add fields
uk: Додати поля

en: Whether the user is active or blocked.
uk: Активований користувач чи заблокований.

en: Langcode
uk: Код мови

en: The email address used for initial account creation.
uk: Адреса електронної пошти, що використовується для початкового створення облікового запису.

en: The roles the user has.
uk: Ролі, що має користувач.

en: Preferred admin language code
uk: Код бажаної мови адміністратора

en: Preferred language code
uk: Код бажаної мови

en: The password of this user (hashed).
uk: Пароль цього користувача (загешовано).

en: Initial email
uk: Початкова адреса електронної пошти
