User history (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Action
ro: Acțiune

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: History
ro: Istoric

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Last login
ro: Ultima logare

en: Desc
ro: Descendent

en: Directory
ro: Director

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Blocked
ro: Blocat

en: Changed
ro: Schimbat

en: User name
ro: Nume utilizator

en: User status
ro: Statusul utilizatorului

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Apply
ro: Aplică

en: Language code
ro: Codul limbii

en: File format
ro: Formatul fişierului

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: User roles
ro: Roluri utilizator

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Whether the user is active or blocked.
ro: Dacă utilizatorul este activ sau blocat.

en: Init
ro: Inițializează

en: The email address used for initial account creation.
ro: Adresa de email utilizată pentru crearea inițială a contului.

en: The roles the user has.
ro: Rolurile pe care utilizatorul le are.

en: Preferred admin language code
ro: Codul limbii preferate de administrator

en: Preferred language code
ro: Codul limbii preferate

en: The password of this user (hashed).
ro: Parola acestui utilizator (criptată).

en: Initial email
ro: Email-ul inițial
