User history (8.x-1.2) - en to gl translation catalogue (29 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Action
gl: Acción

en: Edit
gl: Editar

en: Password
gl: Contrasinal

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: View
gl: Ver

en: History
gl: Historial

en: Mail
gl: Correo-e

en: User
gl: Usuario/a

en: Email
gl: Correo electrónico

en: User ID
gl: ID de usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Active
gl: Activo

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: Last access
gl: Último acceso

en: Last login
gl: Último inicio de sesión

en: Directory
gl: Directorio

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Changed
gl: Cambiado

en: User name
gl: Nome de usuario

en: Timezone
gl: Fuso horario

en: Language code
gl: Código do idioma

en: File format
gl: Formato de ficheiro

en: About
gl: Información

en: User roles
gl: Roles de usuario

en: Langcode
gl: Código de idioma
